Діяльність громади за 9 місяців 2013 року

10.10.13

 

ДІЯЛЬНІСТЬ БОРТНИЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ   ЗА ПЕРІОД  СІЧЕНЬ-ВЕРЕСЕНЬ МІСЯЦЬ 2013 РОКУ

 

1.1. Пріоритетні цілі та завдання діяльності сільської ради .

Діяльність сільської ради спрямована  на  сучасний розвиток села , тому   роботи з  благоустрою, виконання будівельних та ремонтних робіт на об’єктах комунальної та інших форм власності, поповнення дохідної частини бюджету надають нам  формувати  якісне та безпечне   середовище життєдіяльності населення села Бортники . Свою діяльність  та подальшу роботу сільська рада  планує  в Програмі  соціально-економічної та культурного розвитку  села Бортники (далі Програма)

Заходи Програми фінансуються за рахунок коштів бюджету села Бортники , субвенцій з державного бюджету, коштів підприємств та інвесторів.

У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються сесією Бортницької сільської ради за поданням сільського голови або відповідних постійних депутатських комісій.

Стратегічною метою сільської ради  стали  виконання наступних робіт:

- капітальний ремонт сільського фельдшерського пункту ,

- поступове перекриття даху  в СБК;

- заміна вікон та дверей СБК ,

- ремонт системи водопостачання ,

- благоустрій території села ;

- благоустрій  сміттєзвалища;

- благоустрій кладовищ, тощо

1.2. Демографічна ситуація

Демографічна ситуація, що склалась в селі, характеризується значним зменшенням  кількості населення .  Так станом на 01 жовтня 2013 року  народилось --4  чоловіки , померло --11

Більшість факторів, які впливають на демографічну ситуацію в селі, формуються на загальнодержавному рівні і залежать від фінансово-економічного стану та добробуту населення. Подолання фінансової кризи та поліпшення економічного стану населення, що в свою чергу призведе до досягнення сталого демографічного розвитку, нормалізації і відтворення населення, є тривалим і складним процесом.

1.3. Завдання сільської ради  в соціальній сфері

- всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя;

- запровадження правової, психолого-педагогічної та організаційно-методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім`ї;

- створення системи цілеспрямованої підготовки майбутніх батьків до подружнього життя, підвищення рівня психолого-педагогічної культури громадян;

- забезпечення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей із складних життєвих обставин;

- поширення соціальної реклами щодо пропаганди позитивного  зареєстрованого шлюбу,  соціальної підтримки сім,*ї , популяризації сімейного життя, формування національних сімейних цінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я;

- проведення інформаційних кампаній, спрямованих на пропаганду національного усиновлення, пошук та виявлення потенційних прийомних батьків та батьків-вихователів та мотивацію їх до створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

- забезпечення соціального супроводу різних категорій сімей, прийомних сімей;

- cприяння дотриманню державних гарантій щодо дітей, які влаштовані у прийомні сім`ї та під опіку чи піклування громадян;

- попередження соціального сирітства;

- виконання заходів Програми «Турбота»

1.4. Підтримка сім’ї, дітей та молоді

У ході економічного  та соціального реформування з’явився ряд несприятливих факторів, які негативно впливають на стан сімей. Передусім це стосується демографічної ситуації, репродуктивного здоров’я, економічного стану сімей, сімейного безробіття, виховання дітей у сім`ї та їх навчання. Потребують розв’язання проблеми професійної підготовки, продуктивної зайнятості, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

Останніми роками спостерігається нестабільність рівня життя більшості сімей с. Бортники .

Потрібно відмітити статистику по селу:

- багатодітні сім'ї  – 5;

- діти-інваліди – 3;

- матері –одиначки –12

Сільською радою проводяться обстеження  житлових умов даних сімей . Проблеми , які виникають  при обстеженні  стараємось вирішувати на  місцях. Постійний контроль ведеться із сторони опікунської ради .

Основними  завданнями  та заходами  на 2013 рік для сільської ради стали : :

● Допомога малозабезпеченим та кризовим сім'ям,

- Підтримувати обдарованих дітей з соціально-незахищених категорій сімей, шляхом проведення конкурсів, виставок, фестивалів тощо,

- Організація круглих столів, семінарів, тренінгів тощо,

- Чітке виконання  заходів щодо запобігання дитячій  бездоглядності та захисту прав дитини в с. Бортники  на 2013-2014 роки.

- Допомога  одиноким пристарілим  жителям села ,

1.5. Зайнятість населення та ринок праці.

На території сільської ради розташовано понад 12 підприємств, установ та організацій, в яких працює близько 100 чоловік.

Станом на 1 січня 2013 року, за даними центру зайнятості, у Тульчинському  районі безробітних жителів Бортник  рахувалось 15 чоловік.

Значну зайнятість   жителів села  забезпечило місцеве сільгосппідприємство ТОВ АК «Зелена долина» АФ «Тульчинське»  відділок Бортники  ,в якому працює більш ніж 25 чол. бортничан . В майбутньому цим підприємством планується відкрити  тваринницьку ферму , що дасть можливість   забезпеченням  25 постійних робочих  місць.

Решта працездатного населення  займається  підсобним господарством або зайняті на роботах в різних регіонах України.

Також  цього року  сільською радою було взято з Центру зайнятості 2 чоловіки  на посади робітників з благоустрою території сільської ради .  Основним   завданням залишається  сприяння розвитку підприємництва на території сільської ради .

1.6  Охорона здоров’я

У селі функціонує  фельдшерський пункт в ньому працює 2 працівника завідуюча ФП та санітарка 

Пункт  знаходиться на утриманні районного бюджету .

Великою проблемою  на початок 2013 року   стало  проведення капітального ремонту приміщення  – покрівля, підлога, внутрішній ремонт стін та стель, внутрішньої електромережі.

На сьогоднішній день   завдяки спонсорській допомозі  ТОВ АК «Зелена долина»  та   коштів сільської ради  проведено  перекриття  даху, встановлено металопластикові вікна    і частковий   ремонт внутрішніх  приміщень . 

Також для  обслуговування  хворих на дому  ТОВ АК «Зелена долина» придбала фельдшеру  скутер .

Щотижня, в середньому,  фельдшер  виїздить на 45  викликів.

Основними  завданнями  та заходами  є :

● здійснювати допомогу на нагальні потреби лікарні за рахунок меценатів та шляхом  субвенції міжбюджетного трансферту через районний бюджет;

1.7. Освіта

В селі налічується  одна  загальноосвітня  школа , в якій станом на 01 вересня  2013  року навчається 57 дітей  . Дитячий садок «Бджілка» працює сезонно  його   відвідує 10 дітей .

Школа  знаходяться на утриманні відділу освіти Тульчинської  РДА. , а  ДНЗ –сільська рада

На сьогоднішній день   ДНЗ  забезпечений  повністю всім . Минулого року  було проведено капітальний ремонт  водопроводу ,  замінено  два вікна на металопластикові , закуплена нова плита , пральна машина  тощо. Головною проблемою залишається наповнення  садка та школи  дітьми .

Більше проблем  залишається по облаштуванню школи  , а саме :необхідно  перекрити дах , замінити вікна та провести косметичний ремонт .  Станом на 01.09.2013 року  поточний ремонт було зроблено у всіх класах та приміщеннях  з допомогою  батьків , школярів та спонсорських допомоги . Проводиться облаштування внутрішньої вбиральні.

Основні завдання та заходи :

● здійснювати  допомогу на нагальні потреби школи  та залучати кошти  меценатів;

1.8. Культура та духовність

На території села  Бортники   розміщені наступні заклади культури та духовності:

1. Чудо Михайлівський храм  Московського патріархату ( вул. Леніна

2. Будинок культури (вул. Леніна, 59);

3.  Бібліотека  (по вул. Леніна 59);

З вище перерахованих закладів лише будинок культури є власністю територіальної громади села  Бортники  і відповідно, лише сюди сільська рада має можливість вкладати власні кошти (сільського бюджету).

Цього року  було заплановано   заміна вікон та дверей , а також проведено частковий  ремонт даху  В Будинку культури працюють гуртки з хореографії, вокалу та шашковий , в яких загалом залучено 50 дітей та жителів села

В актовій залі проводяться святкові масові заходи, концерти, збори.

06 жовтня  було проведено освячення  Чудо Михайлівського храму . На даному релігійному заході були присутні біля 90 чоловік , а саме  духовенство , місцеве керівництво та жителі села .

Для проведення цієї визначної події села біля храму було  вилято відмостку , завезено щебінь  для облаштування під’їзної площадки ,  збудовано вбиральню  тощо . Звичайно ще треба багато сил та коштів  вкласти для  доведення церкви до вищого рівня , але головне початок покладено   

Основні завдання та заходи :

● закінчити капітальний ремонт Будинку культури та повну комплектацію необхідним обладнанням та матеріалами;

● продовжити роботи з  наведення благоустрою на прилеглій території церкви ;

● здійснювати допомогу на нагальні потреби закладів культури та духовності за рахунок спонсорів та шляхом  субвенції міжбюджетного трансферту через районний бюджет. 

 ОСНОВНІ НАПРЯМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СЕЛА БОРТНИКИ

1.9. Ресурсне забезпечення розвитку села

Цілями діяльності сільської ради є підвищення ефективності фінансово-бюджетної політики, забезпечення стабільного функціонування бюджетної системи в умовах фінансово-економічної кризи шляхом зміцнення та збільшення дохідної частини бюджету, підвищення ефективності, оптимізації раціонального використання бюджетних коштів.

Фінансово-бюджетна політика - це основний інструмент регулювання та стимулювання економічних і соціальних процесів в селі, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій, коштів позабюджетних фондів та коштів інвесторів.

В останні роки сільський бюджет стабільний, що дозволяє виконувати заплановані сільською радою заходи.

Основними по наповненню сільського бюджету є доходи від податку з доходу фізичних осіб та плата за землю (оренда, податок).

Основні завдання та заходи :

• забезпечити виконання дохідної частини бюджету;

• забезпечити своєчасну та в належних розмірах сплату фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов'язкових платежів до місцевого бюджету;

• внести зміни до договорів оренди землі з підприємствами, що знаходяться в межах села, в частині орендної ставки та суми оплати;  

Очікувані результати:

• стабільне функціонування бюджетної системи;

•  збільшення дохідної частини сільського бюджету;

• підвищення ефективності використання бюджетних коштів, що дозволить ефективно їх залучати на вирішення першочергових заходів у житлово-комунальній та соціальній сферах;.

2.0. Благоустрій

Велику увагу потрібно приділити роботам з вирубки чагарників та спилювання дерев, що знаходяться в аварійному стані чи загрожують електромережам. .

На центральнІій та інших  вулицях влітку проводиться покос трави в середньому раз на три тижні.

Завершується  реконструкція вуличного освітлення . Велика увага приділяється  території сміттєзвалища

2.1  Модернізація та розбудова інженерних мереж

Цього року  на баланс сільської ради взято  артезіанську свердловину №2 . Що дасть змогу  покращити забезпечення  населення  питною водою .  Звичайно  головною проблемою є застаріла водо мережа , але в майбутньому нами планується заміна  на сучасну .

Загальна довжина трубопроводів села на сьогодні складає близько 6,5  км, кількість абонентів з водопостачання  - 145.

Заміна водопровідних труб збільшує загальну надійності мережі села. Зменшується кількість поривів, збільшується умовний прохід труб, адже старі труби щонайменше на третину замулені, підвищується якість води, адже тече вона вже по екологічно безпечних трубах, замість старого азбесту та заліза.

Очікуваний результат:  покращення якості надання комунальних  послуг населенню; зменшення втрат води при транспортуванні по трубопроводах;зменшення кількості поривів трубопроводів.

Повернутись